Az elmúlt öt évben több mint húszmilliárd forintot fordított a Pécsi Tudományegyetem Klinikai Központja a betegellátás korszerűsítésére. Ebből az hatalmas pénztömegből teljesen felújították az egykori 400 ágyas klinikát, amelyben új sürgősségi osztályt alakítottak ki, létrejött a régió onkológiai központja, s több milliárdos eszközbeszerzéseket hajtottak végre.
Az év végén több uniós pályázat zárult le sikeresen a PTE Klinikai Központjában. Véget ért a Pólus projekt, amelynek során teljesen felújították és korszerűsítették az egykori 400 ágyas klinikának nevezett tömböt; sikeresen zárult a sürgősségi, valamint az onkológiai és eszközfejlesztési projekt is.
Az erről tartott tájékoztatón Tóth Kálmán rektorhelyettes ismertette a fejlesztések előzményeit és eredményeit.
– Két év múlva lesz 650 éves az egyetem, hiszen 1367-ben alapították. Ennek a számnak nagy jelentősége van. Ezt a klinikai tömböt valaha I. számú klinikai tömbnek hívták, csak ráragadt a 400 ágyas klinika elnevezés. Egy ideig valóban 400 ággyal működött, de a belső átépítések következtében jelenleg 367 ággyal működik az intézmény.
A most véget ért, több mint 13 milliárd forintos Pólus projekt során egy minden tekintetben modern magkórház jött létre, amelyben egy- és kétágyas szobák és új központi műtőblokk segítik a gyógyulást. A 900 millió forint sürgősségi fejlesztés révén hozták létre a Sürgősségi Betegellátó Osztályt, amely évente százezer beteg egészségügyi ellátását oldja meg.
Az összességében 3,4 milliárdos eszközfejlesztési fejlesztések eredményeként cserélték le az elöregedett műszerparkot és szereztek új készülékeket. Többek között kicserélték a Klinikai Központ egyik CT-jét és 12 különféle funkciójú röntgenjét, új röntgeneket kap a Szívgyógyászati és az Idegsebészeti Klinika, a Radiológiai Klinika egy vadonatúj MR-készülékkel gyarapodik, s az Onkoterápiás Intézetben is számtalan sugárterápiás fejlesztés valósul meg.
További négymilliárd forintos beruházás során épült meg a Rét utcai Rehabilitációs Központ, amely egyrészt a kardiológiai és pulmonológiai rehabilitációs ambulanciáknak, valamint az idegrendszeri sérültek rehabilitációját segítő fekvőbeteg-osztálynak is otthont ad. A korábbinál nagyságrendekkel jobb körülmények közé került ellátást nem csak a betegek felépülési esélyeit növeli, de megteremtette a feltételeit az orvosi rehabilitáció egyetemi szintű oktatásának is.