Átfogó, hosszú távú együttműködési törekvéseik egyik első lépéseként közös jegycsomagokat kínál a Zsolnay Örökségkezelő NKft. és a Pécsi Egyházmegye, amelyekkel a látogatók Pécs belvárosának nevezetességeit tekinthetik meg. A látnivalókat témák szerinti összeállításban kereshetik fel az érdeklődők a „Korszakok nagy templomai” vagy a „Szent István tér” jeggyel.
A jegycsomagok megvásárlásával a belváros meghatározó épületeit kereshetik fel a látogatók. Megtekinthetik a Dzsámi kiállításait, a benső tereket és megismerhetik a Cella Septichora föld alatti világát.
Mind a turistáknak, mind a pécsi lakosoknak könnyebb lesz egységes képet alkotniuk a legjelentősebb vallási-egyházi örökségekről, s így mélyebb, gazdagabb élményben lehet részük. A múltidéző séta egyben időutazás, amely az ókortól a középkoron és a török koron át egészen a Székesegyház 19. századi újjáépítéséig vezet.
A „Székesegyház + Cella Septichora” kombinációval látogatható a Cella Septichora Látogatóközpont, ahol a világörökség részét képező IV. századi ókeresztény sírépítmények ismerhetők meg; a közeli Ókeresztény Mauzóleum, ahol szépen faragott késő római szarkofág és bibliai jeleneteket megörökítő freskók láthatók, valamint a Székesegyház, amely 19. századi újjáépítését követően is megőrizte a középkori katedrális varázsát, románkori, öthajós altemploma pedig hazánkban egyedülálló látványosság. A több mint egy évezred szellemiségét őrző patinás épület délkeleti tornyából lenyűgöző kilátás nyílik a városra.
A “Korszakok nagy templomai” jegycsomag esetében mindezek mellett megtekinthető Gázi Kászim pasa dzsámija, hazánk páratlan török kori műemléke, amelyet a magyarországi török-iszlám építészet legjelentősebb alkotásaként tartanak számon.
A “Szent István tér” jegycsomaggal bejárható a tér minden nevezetessége: a Cella Septichora Látogatóközpont, az Ókeresztény Mauzóleum, a Középkori Egyetem, a Székesegyház, a Dóm-kőtár és a KincsTár. A Középkori Egyetem bemutatja Magyarország első, 1367-ben alapított egyetemét modern, Európában is ritkaságnak számító multimédiás eszközök és 3D-rekonstrukciók segítségével.
Az egykori egyetem feltárt épületében megismerhetik a látogatók, hogy milyen volt az ország első „egyetemistáinak” élete, a kiállítás továbbá feldolgozza Pécs középkori és török kori történetét is.
Látogatható a Dóm-kőtár nemzetközi viszonylatokban is páratlan románkori faragvány-gyűjteménye, valamint a püspöki KincsTár képzőművészeti kiállítása, amely értékes festményeket, grafikákat, metszeteket, szobrokat, ötvöstárgyakat és numizmatikai emlékeket foglal magában.
A jegyek megvásárolhatók január 25-től a Zsolnay Örökségkezelő NKft. InfoPontjain (Zsolnay Kulturális Negyed, Kodály Központ, Cella Septichora Látogatóközpont, Középkori Egyetem, Művészetek és Irodalom Háza), valamint a Pécsi Püspökség Magtár Látogatóközpontjában és a helyszíneken. A „Szent István tér” jegy két napig érvényes, a másik két csomag a megváltás napjára szól.