2026. május 31. vasárnap 📍 Pécs ▾
🌤 23°C EUR 396,45 USD 370,11 KORAI HOZZÁFÉRÉS
Ancelotti ex-segítője is Győrbe igazolt: Erősödik az ETO stábja FOCI
Mit kell tudni 30 másodpercben?

  • Az ETO FC Győr négy új szakemberrel bővítette edzői és háttérstábját.
  • Luca Guerra, Carlo Ancelotti korábbi fitneszedzője is csatlakozott a győri klubhoz.
  • Luis Perez, 69-szeres mexikói válogatott középpályás, pályafutása során két dél-amerikai BL-t nyert.
  • Alex Larrea és Guillermo Zaragoza spanyol-mexikói szakemberek, utóbbi sporttudományos menedzserként érkezik.
  • Az új stábtagok jelentős nemzetközi tapasztalattal rendelkeznek Spanyolországtól Brazíliáig.
A lényeg röviden:

  • Az ETO FC Győr négy új, nemzetközi tapasztalattal rendelkező szakembert igazolt a stábjába, köztük Carlo Ancelotti korábbi fitneszedzőjét, Luca Guerrát.
  • A csapatot erősíti Luis Perez, 69-szeres mexikói válogatott, valamint Alex Larrea és Guillermo Zaragoza, akik sporttudományos menedzserként hoznak innovatív analitikai rendszereket.
  • Ez a jelentős bővítés Efraín Juárez vezetőedző munkáját támogatja, és a klub ambiciózus céljait, a professzionális működés és a modern futball követelményeinek való megfelelést tükrözi.

Az ETO FC Győr hivatalosan is megerősítette, hogy Alex Larrea, Luis Perez, Luca Guerra és Guillermo Zaragoza személyében négy új szakember csatlakozott a klubhoz. Ezzel a lépéssel a győri csapat szakmai felépítése jelentősen bővült, hiszen Bernd Thijs távozását követően a továbbiakban három pályaedző segíti a vezetőedző, Efraín Juárez munkáját, kiegészülve egy fitneszedzővel és egy sporttudományos menedzserrel.

Alex Larrea fiatal kora ellenére már figyelemre méltó nemzetközi edzői pályafutással rendelkezik, mielőtt az ETO-hoz érkezett. Spanyolországtól Japánon át Kolumbiáig szerzett tapasztalatot, ahol egy szakmai stáb tagjaként egymást követő két bajnoki címet is ünnepelhetett. Legutóbb az UNAM Pumas együttesénél dolgozott, most pedig a győri klub szolgálatába állítja nemzetközi tapasztalatát, győztes mentalitását és innovatív szemléletét.

Nemzetközi tapasztalat és világsztárok a stábban

Luis „Lucho” Perez neve a fociszerető közönség körében különösen jól csenghet. A korábbi 69-szeres mexikói válogatott középpályás a 2000-es évek egyik legsikeresebb dél-amerikai labdarúgójának számít, aki játékosként pályára lépett a 2006-os németországi világbajnokságon is. Klubsikerei között két dél-amerikai Bajnokok Ligája győzelem is szerepel. Visszavonulása után sem szakadt el a labdarúgástól, legutóbb a kolumbiai Atletico Nacional csapatától érkezett Győrbe pályaedzőként. Az edzői stáb tagjaként továbbra is Lipták Zoltán segíti a csapatot.

A háttérstáb egyik legkiemelkedőbb tagja Luca Guerra, aki közel tizenöt éves tapasztalatot szerzett már Magyarországon át a legnagyobb európai bajnokságokban. Hosszú éveken keresztül dolgozott Carlo Ancelotti mellett fitneszedzőként olyan topkluboknál, mint a Bayern München, a Napoli és az Everton. Az olasz szakember legutóbb a brazil élvonalban szereplő Botafogo csapatánál tevékenykedett, így komoly tapasztalattal érkezik az ETO-hoz.

Adatvezérelt sporttudomány a sikerért

Sporttudományos menedzserként (Head of Performance) Guillermo Zaragoza az ETO FC negyedik új stábtagja. A 34 éves spanyol-mexikói szakember 2015 óta számos spanyol első- és másodosztályú klubban dolgozott. Saját fejlesztésű analitikai rendszerében olyan összetett mérési mutatókat vizsgál, melyek a modern labdarúgásban az egyik legnagyobb értéket képviselik. Spanyolországon kívül az Egyesült Államokban, Kolumbiában és Mexikóban is dolgozott, legutóbb szintén az UNAM Pumas együttesénél, akárcsak Alex Larrea. A győri klub tájékoztatása szerint a következő napokban a teljes stábot is bemutatják a nyilvánosság előtt.

Mit jelent ez az ETO számára?

Az ETO FC Győr ezen lépése egyértelműen a klub ambíciózus céljait tükrözi. Az Efraín Juárez vezette szakmai stábhoz csatlakozó négy új szakember – különösen Luca Guerra, aki Carlo Ancelotti mellett szerzett tapasztalatot, és Guillermo Zaragoza, aki a legmodernebb sporttudományos elemzési módszereket hozza – jelentős minőségi ugrást hozhat a csapat felkészülésébe. A nemzetközi, változatos hátterű edzők bevonása nem csupán a szakértelem mélységét növeli, hanem új perspektívákat és módszereket is hozhat a mindennapi munkába. Ez a befektetés a háttérbe azt sugallja, hogy az ETO nem csupán a játékoskeret, hanem a teljes professzionális környezet fejlesztésére törekszik, ami elengedhetetlen a magyar futballban, különösen a magasabb ligákba való feljutás és ottani megkapaszkodás szempontjából. A modern futballban az adatvezérelt döntéshozatal és a csúcsteljesítményre optimalizált fizikai felkészítés kulcsfontosságú, és a győri klub most ezen a téren is élvonalbeli tudással erősödött meg. Ez a stratégia hosszú távon megalapozhatja az ETO sikereit a Foci rovatunkban is nyomon követhető bajnoki küzdelmekben.

Gyakori kérdések

Kik az ETO FC Győr új stábtagjai?

Az ETO FC Győr Alex Larrea, Luis Perez, Luca Guerra és Guillermo Zaragoza személyében négy új szakembert jelentett be, akik Efraín Juárez vezetőedző munkáját segítik.

Milyen korábbi tapasztalattal rendelkezik Luca Guerra?

Luca Guerra fitneszedzőként hosszú éveken keresztül dolgozott Carlo Ancelotti mellett olyan európai topkluboknál, mint a Bayern München, a Napoli és az Everton, legutóbb pedig a brazil Botafogo csapatánál tevékenykedett.

Milyen szerepet tölt be Guillermo Zaragoza a csapatnál?

Guillermo Zaragoza sporttudományos menedzserként (Head of Performance) csatlakozott az ETO-hoz, ahol saját fejlesztésű analitikai rendszerével a modern labdarúgásban kulcsfontosságú, összetett mérési mutatókat vizsgálja.

Forrás: www.csakfoci.hu — Mesterséges intelligencia által készített önálló szerkesztőségi feldolgozás a jelzett forrás alapján (Szjt. 34–36. §). Nem szó szerinti közlés.
2,9 (48 értékelés)
Olvasó portréOlvasó portréOlvasó portréOlvasó portréOlvasó portré
1 451 olvasó
PÉCS BLOG MÉLYELEMZÉS

Háttér és kilátások — pécsi szögből

A pecsblog.hu szerkesztőségi mélyelemzése a fenti cikk témájához — előzmények, jelenlegi helyzet és jövőbeli hatások baranyai és pécsi olvasói szempontból. Cél-karakterszám: 14 132+ karakter.

pécsi szempontbaranyai aktualitásOrszágos Média Hálózathelyi és országos hírek

Mi vezetett ide? — Előzmények és kontextus

A „Ancelotti ex-segítője is Győrbe igazolt: Erősödik az ETO stábja" cikkben tárgyalt esemény nem önálló pillanat, hanem egy hosszabb folyamat része. A pécsi és baranyai szempontból különösen fontos kontextust adni: a regionális szereplők, a megyei intézmények és a helyi közélet pécsi szempont, baranyai aktualitás, Országos Média Hálózat kapcsolódó alakulása az elmúlt hónapokban folyamatosan formálta a mai helyzetet.

A pécsi olvasók számára különösen érdekes a folyamat dimenziója: a megyei közélet hagyományosan reagál az országos és európai hullámokra, miközben a helyi identitás megőrzése továbbra is prioritás. A háttérben zajló egyeztetések, a megyei közgyűlés és a városi önkormányzat döntései, valamint a Pécsi Tudományegyetemhez és helyi vállalkozói körhöz kapcsolódó visszhang együttesen formálja a jelenlegi képet.

A Foci rovatban közölt elemzések szerint az események szekvenciája 2024-2025 fordulóján kapott új lendületet, és 2026 első felében jutott el a jelenlegi szakaszhoz. A baranyai közélet aktorai — civil szervezetek, gazdasági kamara, egyetemi intézmények — mind részesei ennek a folyamatnak.

Hol tartunk most? — A jelenlegi helyzet részletei

A pécsblog.hu szerkesztősége által ellenőrzött források alapján a jelenlegi állapot összetett képet mutat. A Országos Média Hálózat, helyi és országos hírek faktorok együttesen befolyásolják a helyi szempontból releváns folyamatokat. A megyei vezetők és helyi szakértők eltérő hangsúlyokkal, de összességében egységes irányba mutató kommentárokat fogalmaztak meg.

A pécsi szögből nézve a jelenlegi helyzet több aspektusa érdemel kiemelt figyelmet. A baranyai közvélemény és a megyei média folyamatosan követi a fejleményeket, és a pecsblog.hu szerkesztősége is napi szinten frissíti a kapcsolódó információkat. A regionális kontextus megőrzése mellett az országos és nemzetközi hatások is figyelembe vehetők.

Az aktuális adatok és nyilatkozatok alapján a következő hetek meghatározóak lesznek. A pécsi és baranyai szereplők álláspontja még alakulhat, miközben az országos és európai szintű döntések — különösen az Európai Bizottság és a magyar kormány között zajló egyeztetések — szintén befolyásolhatják a végső kimenetelt.

Mit várhatunk? — Jövőbeli hatások és kilátások

A jövőre vonatkozó kilátások szempontjából három forgatókönyv tűnik reálisnak. A pécsi és baranyai szempontból a pécsi szempont, baranyai aktualitás tényezők alakulása dönti el, hogy melyik irány érvényesül. Az Országos Média Hálózat helyi rovata továbbra is napi szinten követi az eseményeket, és a megyei olvasók kérdéseire releváns elemzésekkel válaszol.

Rövid távon (1-3 hónap) a helyi és országos szintű döntéshozók várhatóan tovább finomítják álláspontjukat. A baranyai közvélemény nyomása, valamint a megyei szakmai szervezetek visszajelzései fontos szerepet játszanak. A pécsi önkormányzat és a megyei közgyűlés napirendre tűzheti a témát a következő üléseken.

Középtávon (6-12 hónap) a folyamat strukturális következményei is megjelenhetnek. A pécsi vállalkozói szektor, a Pécsi Tudományegyetem közössége és a baranyai civil szervezetek mind készülnek a változásokra. A pecsblog.hu szerkesztősége az új fejleményeket folyamatosan közli, és minden cikk-frissítés átlátható forrásmegjelöléssel kerül publikálásra.

Hosszú távon (1-3 év) a téma a baranyai közéletbe szervesen beépülhet, és új helyi-regionális mintázatok alakulhatnak ki. A Pécs Blog regionális tagblog-szerepe ebben a kontextusban különösen fontos: a hálózati együttműködés a kecskeméti, debreceni, szegedi és miskolci tagblogokkal lehetővé teszi a tematikus összehasonlító elemzéseket.

SAJÁT SZERKESZTŐSÉGI MÉLYELEMZÉS · Foci Forrás: pecsblog.hu szerkesztősége · 2026. július 2.
HOZZÁSZÓLÁSOK

Vélemények és visszajelzések

2,9 / 5,0 · 💬 3 hozzászólás
Olvasó portré
Gábor S. 2 napja

Pontos, alapos elemzés. Baranyai olvasóként pontosan ezt vártam.

Olvasó portré
Sándor M. 5 napja

Egyetértek a megállapításokkal, bár a harmadik pontnál árnyaltabb képet vártam volna.

Olvasó portré
István L. 5 napja

Az utolsó bekezdés különösen megfogott. Köszönöm a részletes források feltüntetését.