2026. augusztus 6. csütörtök 📍 Pécs ▾
🌤 30°C EUR 362,08 USD 313,38 KORAI HOZZÁFÉRÉS
Nikházi Márk a Szentlőrinc új edzője: Filkorral újra együtt – Foci | Pécs FOCI
Nikházi Márk a Szentlőrinc új edzője: Filkorral újra együtt – Foci | Pécs
Mit kell tudni 30 másodpercben?

  • Nikházi Márk lett a Szentlőrinc labdarúgócsapatának új vezetőedzője.
  • A 37 éves szakember a Budafokot irányította korábban, most az NB II-ben folytatja.
  • Filkor Attila, a klub új sportigazgatója, Nikházi korábbi kollégája Budafokról.
  • Nikházi játékosként élvonalban szerepelt, edzői pályáját 26 évesen az utánpótlásban kezdte.
  • Az NB II-es bajnokság július utolsó hétvégéjén rajtol.
A lényeg röviden:

  • Nikházi Márk lett a Szentlőrinc labdarúgócsapatának új vezetőedzője.
  • A kinevezés Filkor Attila sportigazgató csütörtöki érkezését követi, akivel Nikházi korábban Budafokon dolgozott.
  • Az új szakmai vezetés az utánpótlás fejlesztésére és a fiatal játékosok motiválására helyezi a hangsúlyt.

A szentlőrinci klub közleménye szerint a szakmai vezetésben történő változásokkal egy új korszak kezdődhet. A Jánossomorján született Nikházi Márk a magyar futballban nem ismeretlen név; játékosként hosszú éveken át szerepelt az élvonalban, jelentős sikereket elérve. Edzői pályafutását már aktív labdarúgóként megkezdte, és 26 éves kora óta valamennyi korábbi klubjánál az utánpótlásban is tevékenykedett. Ez a tapasztalat különösen értékessé teszi őt a Szentlőrinc számára, ahol a fiatal tehetségek fejlesztése kiemelt prioritás.

Játékosként az élvonalban, edzőként az utánpótlásban

Nikházi Márk edzői felkészülését tudatos építkezés jellemezte. Mint a klubhonlapnak adott interjújában elmondta: „Az edzői pályára tudatosan készültem, a játékospályafutásom mellett szereztem meg a megfelelő képesítéseket, licenceket, és nagyon sokat jegyzeteltem azoknak a szakembereknek a munkáját, akikkel annak idején együtt dolgoztam. Sok edzőm volt, sokat tudtam tőlük tanulni, és persze még jócskán tudom magam képezni.” Ez a hozzáállás tükrözi azt a mélyreható elkötelezettséget, amellyel a 37 éves szakember a labdarúgás elméleti és gyakorlati oldalát egyaránt megközelíti. A folyamatos tanulás és fejlődés iránti vágya kulcsfontosságú lehet az NB II-es kihívások közepette.

Családias légkör és közös múlt Filkor Attilával

Az új vezetőedző elárulta, hogy a Szentlőrinc megkeresésének különösen örült. „Nagyon örültem a Szentlőrinc megkeresésének, mert ennél a klubnál mindig látni a tenni akarást, úgy éreztem, hogy bíznak bennem, és itt ki tudok teljesedni” – fogalmazott Nikházi Márk a klubhonlapnak. Kiemelte továbbá, hogy Filkor Attila sportigazgatói kinevezése is nagyban hozzájárult döntéséhez, hiszen korábban a Budafoknál már sikeresen dolgoztak együtt. „Természetesen sokat jelentett az is, hogy Filkor Attila lett a sportigazgató, akivel együtt dolgoztunk Budafokon.” Nikházi a klubról is pozitívan nyilatkozott, elmondása szerint sok jót hallott a „családias, pozitív légkörről”, és mióta ott van, minden állítás beigazolódott: „tényleg jó itt dolgozni”.

Az edző további céljai között szerepel, hogy ezt a pozitív légkört ne csak fenntartsa, hanem ha lehetséges, tovább is erősítse. Emellett kulcsfontosságúnak tartja az utánpótlással való jó kapcsolat kialakítását, hogy a fiatal tehetségek maximális támogatást kapjanak. „Természetesen az is motivál, hogy sok fiatal játékossal dolgozhatok együtt: szeretném elérni, hogy legyenek céljaik, dolgozzanak azért, hogy esetleg még feljebb léphessenek, illetve bízom benne, hogy a keret minden tagja méltó módon fogja majd képviselni a szentlőrinci színeket!” – hangsúlyozta, ezzel is jelezve a jövőorientált, építkező szemléletét.

Elemzés: Új irány a Szentlőrinci futballban?

A Filkor Attila sportigazgató és Nikházi Márk vezetőedző kettős kinevezése egyértelmű stratégiai irányváltást jelez a Szentlőrinci labdarúgóklubnál, amely a július utolsó hétvégéjén rajtoló NB II-es bajnokságra készül. A Budafokról érkező, egymást jól ismerő szakmai páros együttműködése stabil, fiatal tehetségekre épülő rendszer kialakítását célozhatja meg a másodosztályban. Nikházi Márk, aki már 26 éves kora óta az utánpótlásban is dolgozott, és most 37 évesen veszi át a felnőtt csapat irányítását, hangsúlyozza az utánpótlás fontosságát és a fiatalok motiválását. Ez a hosszú távú gondolkodásmód fenntarthatóbb modellt kínálhat a klubnak, mint az eredménykényszerre fókuszáló, gyakran rövidtávú stratégiák.

Ez a megközelítés eltérhet az NB II-ben gyakori, gyors sikereket hajszoló taktikáktól, de megfelelő támogatással és türelemmel stabil alapokat teremthet a szentlőrinci futballnak. A klubvezetés egyértelműen a helyi tehetségek felkutatására és fejlesztésére, valamint a hasonló gondolkodású fiatal játékosok bevonzására törekszik. A másodosztályban a konszolidált, átgondolt építkezés gyakran kifizetődőbb, mint a kapkodó, rövidtávú megoldások keresése, különösen egy olyan „családias, pozitív légkörű” klubnál, mint amilyennek a Szentlőrincet Nikházi Márk is leírta. Az új szakmai stáb tehát nem csupán a pályán elért eredményekre, hanem a klub teljes ökoszisztémájának megújítására koncentrálhat, remélhetőleg hosszú távú sikereket hozva a szurkolók számára.

Gyakori kérdések

Ki a Szentlőrinc új vezetőedzője?
Nikházi Márk, a 37 éves szakember, aki korábban a Budafokot irányította.
Mikor kezdődik az NB II-es bajnokság?
Az NB II-es bajnokság július utolsó hétvégéjén rajtol.
Milyen céljai vannak Nikházi Márknak Szentlőrincen?
Nikházi Márk célja a családias, pozitív légkör fenntartása és erősítése, az utánpótlással való jó kapcsolat kialakítása, valamint a fiatal játékosok motiválása céljaik elérésében és a szentlőrinci színek méltó képviseletében.

Forrás: www.csakfoci.hu — Mesterséges intelligencia által készített önálló szerkesztőségi feldolgozás a jelzett forrás alapján (Szjt. 34–36. §). Nem szó szerinti közlés.
3,0 (12 értékelés)
Pécsi törzs olvasó portréjaBelvárosi olvasó — a(z) Foci rovat aktív látogatójaPécs-környéki rendszeres olvasó portréjaHavihegyi olvasó — a(z) Foci rovat elkötelezett látogatójaKertvárosi régi olvasó portréja
3 830 olvasó

Az értékelés és az olvasottság a Pécs Blog közösségének visszajelzését tükrözi. A cikkeket helyi szerkesztői szemlélettel, ellenőrzött források alapján állítjuk össze — a pontszám a tartalom hasznosságát és megbízhatóságát jelzi az olvasók szerint.

HÁTTÉR

Háttér és kapcsolódó tartalom

Ez a blokk a cikk saját adataiból és a Pécs Blog megjelent cikkeiből épül. Becslést, előrejelzést és szerkesztőségi kommentárt nem tartalmaz.

  • RovatFoci
  • Megjelenés
  • Terjedelem721 szó · ≈4 perc olvasás

Korábbi cikkeink ugyanebben a témában

  1. Styles 2030-ig a WBA-nál: a magyar középpályás hosszabbított
  2. Curacao hőse: Eloy Room vb-rekordot döntött, pontot mentett
  3. David Byrne: Memento Park, New York és a mennyország Budapesten
  4. VB-rangadók éjszakája: USA és Brazília is pályára lép
  5. Potyagóllal jutott tovább Mexikó a vb-n Guadalajarában

A Pécs Blog Foci rovatában az elmúlt 30 napban 182 cikk jelent meg.

HOZZÁSZÓLÁSOK

Vélemények és visszajelzések

3,0 / 5,0 · 💬 6 hozzászólás

Olvasóink visszajelzései a Pécs Blog helyi tartalmairól — lapozz a nyilakkal a további véleményekért.

Jó tudni Pécsről — időtálló alapok

MŰVÉSZET

Csontváry Pécsett

Csontváry Kosztka Tivadar monumentális festményeinek jelentős része a pécsi Csontváry Múzeumban látható — a magyar festészet egyik legkülönösebb életműve.

TÖRTÉNELEM

Török kori emlék a főtéren

A Széchenyi téren álló Gázi Kászim pasa dzsámija a hódoltság korából maradt fenn; ma templomként működik, és Magyarország egyik legépebb oszmán-kori épülete.

TERMÉSZET

A Mecsek a város fölött

Pécs a Mecsek déli lejtőjén fekszik; a Misina-tetőn álló tv-torony kilátója a város jelképe, a hegy pedig kirándulóutak és a mediterrán hangulat forrása.

Rovatok